תקן 22301 ISO

כל מה שצריך לדעת על תקן ISO 22301

תקן ISO 22301 מכונה גם "תקן המשכיות עסקית" ומטרתו לתאר התמודדות עם מצבי משבר ואסון. בשביל להתמודד עם מצבים מן הסוג הזה, התקן מסייע לכל ארגון לבנות מערכות לניהול המשכיות עסקית. כאשר מערכות אלו של ניהול המשכיות עסקית נבנות בצורה נכונה ולאחר מכן מיושמות במקרים של אסון ומשבר, הארגון יכול לחזור לשגרה מהר יותר. כמו כן, מערכת ניהול המשכיות עסקית חיונית לכל ארגון כדי שהוא יידע לזהות את המוצרים ואת שירותי המפתח שלו.

במילים אחרות, תקן ISO 22301 מסייע לארגונים בכל תחום ובכל היקף. בעזרת התקן אפשר למשל לזהות טוב יותר את הפעילויות הקריטיות התומכות בשירותי מפתח ובמוצרים שונים של הארגון, או להצביע על הסיכונים שנשקפים להם בכל מקרה של אירוע בלתי צפוי. בשביל למנוע מצב שבו אירועים בלתי צפויים גורמים לארגון נזקים בלתי הפיכים, צריך לנצל את תקן ISO 22301 ולבנות תכנית המשכיות עסקית מסודרת וברורה.

היכנסו וצפו! רעיונות מדהימים לבטיחות:

למה להטמיע את תקן ISO 22301 גם בארגון קטן?

הטעות הנפוצה היא להטמיע את תקן ISO 22301 רק בארגונים גדולים. בפועל, יותר ויותר בעלי עסקים קטנים מבינים כיום את המשמעות של התקן הזה ואת האופן שבו הוא יכול לעזור להם. כאשר בעלי עסקים בכל תחום, כמו גם נציגים של מוסדות ללא כוונת רווח, מיישמים את התקן הזה – הם חוזרים לשגרה מהר יותר ומבטיחים שכל הפונקציות הקריטיות שלהם יישארו זמינות מול לקוחות, ספקים, גופים בעלי עניין, גופי רגולוציה ועוד.

בסופו של דבר, תקן ISO 22301 משלב בתוכו יתרונות רבים. הטמעה של תקן כזה עוזרת לזהות איומים לפעילויות קריטיות, מסייעת להיערכות למצבי חירום ומצמצמת סיכון לפגיעה במוניטין.