מענה טלפוני לעסקים

•    מחפש איפה לחסוך כסף? כיצד לייעל את העסק?
•    רוצה להיות פנוי יותר לענייניך ועם זאת לא לאבד שליטה על העסק?
•    מחפש שירות מענה טלפוני שחוסך לך הרבה כסף?

כל אחד היה שמח לחסוך כסף לעסק שלו בלי הרבה מאמץ מיוחד או שינוי משמעותי בניהול העסק שכבר עובד ופועל. כאן נכנסים לתמונה שירות מענה טלפוני אנושי. שירות זה שעליו אנו ממליצים מתאים לכל סוגי העסקים הקיימים, בלי יוצא מן הכלל. מענה אנושי ישאיר את העסק שלך פעיל ורלוונטי בכל שעות היממה אם רק תרצה בכך וגם יפנה לך זמן לנהל את העסק בפועל.

מענה טלפוני לעסקים

שירות מענה טלפוני לעסקים מתאים לכל עסק. מקטן ועד גדול. מענה טלפוני לעסקים הינו שירות אשר חוסך את שירותי המזכירות של העסק שלך ויותר מזה – גם יכול לפעול, אם רק תרצה בכך, גם מחוץ לשעות העבודה המוגדרות שלך ואפילו 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע. המוקד הטלפוני מתופעל מרחוק ומתמקצע בהרבה תחומים שונים ומגוונים. הנציגים שעונים לשיחות הינם מקצועיים ונבחרים בקפידה רבה. יש גם נציגים שדוברים שפות שונות על מנת שעסקיך יוכלו לפעול גם במדינות שונות אם רק תחפוץ בכך.

למי שירות מענה טלפוני מתאים?

שירות מענה טלפוני מתאים לכל בעל עסק שרוצה להיות זמין ללקוחותיו בכל רגע נתון או בכל שעה שתגדיר. כמו כן השירות שלנו מתאים למי שרוצה לחסוך אלפי שקלים לעסק שלו. בכך שאתה שוכר את שירותי מענה טלפוני לעסקים אתה יכול לחסוך בהוצאות של מזכירה לעסק שלך ולעיתים גם שכירות על מבנה מיוחד שהשכרת במיוחד בשביל מזכירות לעסק שלך. אתה גם חוסך את הזמן היקר שלך בכך שאתה לא צריך לחזור לשיחות שלא נענו או הודעות – אנו מקבלים את כל השיחות במענה אנושי עבורך. ואל תדאג – אם יהיה משהו חשוב עבורך, תקבל את המידע בזמן אמת ולא ביום שאחרי בהודעה קולית לא ברורה.

מי עובד עם שירותים מסוג זה?

הראשונים שהחלו לעבוד בשיטה זו הן החברות הגדולות בתחומי ההייטק, הבניין, חברות הנדסה, עיריות שונות, עמותות שונות ומגוונות ועוד ועוד. ישנם גם לקוחות המוגדרים בינוניים ולקוחות של עסקים קטנים שחוסכים לעצמם הרבה מאוד כסף וכח אדם בכך שהם משתמשים בשירות מענה טלפוני חכם ומתקדם, הומתאם באופן ספציפי לצרכי העסק.

הצוותים שמספקים שירות טלפוני (או מכירה)

הצוות שעונים בפועל, עוברים הכשרה מלאה בתחום מענה טלפוני לעסקים, הן ברמת השירות והן ברמת המכירות. הם מקבלים אלפי שיחות בחודש ממגוון חברות שונות ולכן הם גם יודעים ומבינים בהרבה מאוד תחומים שונים. הצוותים עוברים בד"כ ריענון מדי תקופה כדי להשאר הכי מעודכנים. יש גם נציגים שדוברים שפות שונות על מנת שתול להנגיש את השירות גם ללקוחות מעבר לים אשר לא דוברים את השפה העברית. גם מבחינת שעות העבודה הנציגים הטלפוניים גמישים ועובדים במשמרות מסביב לשעון כך שאם רק תחפוץ בכך תמיד יהיה מענה ללקוחותיך.