אובדן פחת

על עסק שמתעסק עם סחורות יודע שבסופו של דבר הרווח שלו נגזר מהסכום בו הוא מוכר אותן לעומת הסכום שהוא מבזבז ללא עלות. יכול להיות שהעסק לא רווחי ולא בגלל שהוא לא מוכר סחורות אלא בגלל שהוא מבזבז יותר מידי כסף בכל מה שמסביב, ולכן יש לצמצם את האובדן הזה.

מהו אובדן פחת?

אובדן פחת הוא למעשה האובדן של הערך של סחורות מסוימות שבסופו של דבר לא מצליחות לייצר רווחים עבור העסק. אובדן זה הוא למעשה ההפרש בין ערכם הקמעונאי של המוצרים הללו במונחי    מכירה, אלו שהתקבלו כבר בעסק כך שהוא לא יכול לקבל עליהם פיצוי מהספק, לבין ערכי הפדיון של המוצרים האלו בעת מכירתם. הפרש זה כולל בתוכו את כל הפערים הקיימים שנוצרים החל מקבלת המוצר מהספק ועד האחסון של המוצרים, הסידור שלהם על המדף וכמובן עד לדלפק המכירה.

היכנסו וצפו! אובדן פחת, השלכות על העסק שלך:

מהו אובדן כספי?

אובדן פחת כמו שכבר אמרנו הוא אובדן של כל התהליכים שקשורים במכירה ובניהול העסק כאשר אלו מופחתים מהמחיר שהלקוח בסופו של דבר שילם. עם זאת, אובדן כספי הוא מושג שבא לבטא את האובדן של העסק מכל התהליכים שלא הניבו לו כסף בכלל, כמו למשל פקיעת תוקף הסחורה, גניבות הסחורה, טעויות אנוש בעבודה, טעויות מכניות וכולה. אובדן כספי יחד עם אובדן הפחת משקפים את עיקר ההפסדים של העסק וכאן יש הרבה מקום לשינוי בנהלי העבודה.

היכן נמצאים עיקר תהלכי הפחת?

עיקר תהליכי הפחת מקורם בצוות העובדים במקום כאשר יכול להיות שמדובר בטעות אנוש, כמו למשל הרס של סחורה, ויכול להיות שמדובר בכוונת זדון כמו למשל גניבה או זלזול בסחורות. בכל מקרה יש עוד נזקים רבים שיכולים לפגוע בעסק כמו תמחור לא נכון, עלויות תפעול גבוהות וכולה.