תמ"א 38

יש לא מעט סכנות שתמ"א 38 יכולה להביא לביתכם. בנייה לא נכונה, קריסה של חניות ועבודה לא בטיחותית באתר הבנייה, כל אלו יכולים לשנות לגמרי את החוויה שלכם ולהפוך אותה לסיוט. הנה כמה מהמקרים שממש לא נדירים בפרויקטים של תמ"א 38.

בנייה לא מקצועית

יכול להיות שבהדמיה שיציג לכם היזם של פרויקט תמ"א 38, הכול ייראה מושלם. בניין חדש לחלוטין שנראה ממש כמו בחלומות שלכם עומד לפניכם בתמונה ענקית שתגרום לכם לרצות להתחיל את התהליך מיד אחרי. עם זאת, הבנייה יכולה להיות בפועל מאוד לא מקצועית ולמעשה זה כולל את הכול מהכול, מהחנייה וחומרי הגלם הראשיים שבמבנה ועד החיפויים והעיצובים הדקורטיביים במבנה. כך למעשה מה שנשאר לכם לעשות הוא לבחור יזם אמין ומנוסה ולוודא את סעיפי החוזה היטב בתום הבנייה.

עיכוב בזמני הבנייה

אם מדובר בתהליך של פינוי בנוי במסגרת תמ"א 38 ב' המצב שלכם עוד בסדר, כי אתם נשארים בדירה השכורה שהיזם עצמו מממן. עם זאת, אם מדובר בתמ"א 38 א' שבה משפצים מבנה קיים בעוד הדיירים עדיין גרים בו, כל עיכוב יכול להעלות עוד יותר את העצבים של הדיירים ובעיקר אלו שסירבו בהתחלה והיו מיעוט. עיכוב בזמן הבנייה יהיה הרבה יותר מר אם מדובר ביזם בעייתי שלא עומד בפיצויים או שאלו בכלל לא נחתמו בחוזה בצורה ברורה.

קבלן שפשט את הרגל

המקרה הכי גרוע שיכול לקרות בתמ"א 38 הוא שהקבלן יפשוט את הרגל. זה יכול לקרות לכל חברה אך כשזה קורה בנושא של נדל"ן, בעיקר לאוכלוסיות שעוברות את הפרויקט של תמ"א 38 שהן אוכלוסיות מהמעמד הבינוני והנמוך יותר, זה מצער מאוד. הדיירים יכולים לאבד את כל הרכוש שלהם ולמעשה את הדירה שלהם ששווה מאות אלפי שקלים.